The Legend Of Pokemon
Bine ai venit pe The Legend Of Pokemon,un forum foarte interesant din toate punctele de vedere!!!
Speram sa te distrezi Very Happy !
Ce vrei sa faci?

The Legend Of Pokemon

AcasaPortalFAQMembriInregistrareConectare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» ANUNȚ IMPORTANT
Dum Noi 10, 2013 1:20 am Scris de Nicushor

» Jocuri nr.2
Lun Mai 20, 2013 8:27 pm Scris de GgioTiger

» Pokemon Master,Pokemon Gym Leader
Mar Iul 17, 2012 6:34 pm Scris de xAnDrEyX

» Carduri pokemon
Mar Iun 26, 2012 9:01 pm Scris de xAnDrEyX

» Starters Pokemons
Dum Iun 10, 2012 7:02 pm Scris de xAnDrEyX

» Alb / Negru
Lun Sept 05, 2011 9:01 pm Scris de AnaPop

» Zi un pokemon, si eu ti-l dau in 3D!
Lun Sept 05, 2011 8:50 pm Scris de AnaPop

» Pokemon Mystery Dungeon games
Mar Ian 18, 2011 9:01 pm Scris de Mew 151

» Ranguri Pokemon Versiunea 1.5
Mier Ian 12, 2011 5:23 pm Scris de radu

Parteneri
forum gratuit
Desene animate
Desene animate

Ceas cu pendul

More Cool Stuff At POQbum.com

Distribuiţi | 

Fan-Fiction by Saber

In jos 
AutorMesaj
Nicushor
Pokemon Master
Pokemon Master

Data de inscriere : 04/10/2009
Varsta : 21
Localizare : Sinnoh

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Fan-Fiction by Saber   Joi Feb 11, 2010 7:27 pm

Fiecare isi va face un topic ca acesta cu povestea lui!Eu i l-am facut lui Saber!
Sus In jos
http://thelegendofpokemon.forumer.ro
Saber
Ho-Oh
Ho-Oh

Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 24
Localizare : Lavender Town(Kanto Region)

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Fan-Fiction by Saber   Vin Feb 12, 2010 4:32 pm

mersi ^^

The Sealed Shadows

"Candva, cand lumea era inca la inceput, acesti 2 Pokemoni, Howler si Cryler au produs un dezastru pentru toti Pokemonii din zona. Intunericul si disperarea era totul. Totusi, cele 3 pasari legendare au avut curajul sa-i infrunte si in final sa-i sigileze."
-Asta e ceea ce spune legenda si nimic mai mult, insa cu timpul am descoperit cateva lucruri. Pe locul unde au fost sigilati s-a construit un templu dedicat acelei vremi. In momentul actual, templul se afla in orasul Sable. Cheile sigiliului sunt in grija familiei care are grija de templu. Si, in acest weekend familia pleaca din oras. Nu vor lua cheile cu ei. Asta e sansa noastra sa punem stapanire pe cei 2 Pokemoni.

Drumul lung si aproape innterminabil pare ca ajunge la un capat pentru Ash, Dawn si Brock.
Brock: Se pare ca suntem foarte aproape de orasul Sable.
Ash: Orasul Sable?
Brock: Da. Aici scrie ca templul din acest oras e unul dintre cele mai cunoscute obiective turistice din zona.
Dawn: Suna interesant.
Ash: Atunci ce mai asteptam!

Orasul Sable e...obisnuit, insa are un aer mistic dat de Templul ce se inalta intr-un colt al acestuia. Cei 3 sunt fascinati de cladirea ce se ridica pe marginea raului ce trece prin acel oras.
Dar, linistea este tulburata de niste voci. Cei 3 se duc sa verifice si observa 2 antrenori cu un Starmie si un Poliwrath luptandu-se. Batalia nu tine mult timp pentru ca cei 2 antrenori observa ca sunt urmariti.
-Voi cine sunteti? intreaba unul dintre ei.
Ash: Aaa, scuze, n-am vrut sa va intrerupem.
Brock: Am auzit niste zgomote si vroiam sa vedem ce se intampla.
Dawn: Ne pare rau ca v-am speriat asa.
-Nu-i nimic, oricum cred ca ajunge pe ziua de azi, nu? zice celalalt.
-Cred ca da.
Ash: Apropo, eu sunt Ash.
Brock: Numelemeu e Brock, incantat de cunostinta.
Dawn: De asemenea. Ma numesc Dawn.
-Eu sunt Dean, iar ea e sora mea, Renee.
-Incantata de cunostiinta.
Dean si Renee sunt 2 tineri cu parul scurt si negru si ochii verzi.
Dawn: Semanati asa de mult intre voi.Sunteti rude?
Renee: Da, suntem gemeni.
Ash: Gemeni? Wow!
Brock: Si, banuiesc ca voi 2 va antrenati, nu?
Dean: Da. Venim aici in fiecare zi pentru antrenamente. Asta e partenerul meu, Poliwrath.
Renee: Si acesta e al meu, Starmie.
Ash: Cool, Poliwrath si Starmie! Facetiti cunostiinta cu Pikachu.
Dawn: Iar acesta e Piplup.
Ash:Apropo, ce ziceti de o lupta?
Renee: Ne-ar placea, dar nu acum. Pokemonii nostri sunt obositi de la antrenament.
Ash: Aww...
Brock: Apropo, stiti cumva cand e deschis templul pentru vizitatori.
Dean: Da, dar weekend-ul acesta nu e deschis. Vezi tu, parintii nostri se ocupa de el, iar weelend-ul acesta sunt plecati. Noi am ramas ca sa avem grija de el, dar nu avem voie sa-l deschidem.
Brock: Aha...
Dawn: Ce pacat ca nu-l putem vizita...
Gemenii isi arunca o privire unul altuia si apoi zic:
-Pai, am putea sa facem o mica exceptie.
Ash: Pe bune?
Renee: Sigur!
Gasca se indreapta spre templu. Dean scoate o cheie din buznar si deschide usa. Inauntru, peretii sunt de culoare argintie, iar podeaua si stalpii sunt aurii.In fata este o imagine. O pictura ce arata 2 Pokemoni intr-un spatiu intunecat, iar in jurul lor cativa Pokemoni tristi.
Ash, Dawn si Brock erau fascinati de pictura, desi nu stiau ce simbolizeaza.
Brock: Hmm, ce reprezinta.
Dean: Legenda acestui oras. Cei 2 Pokemoni din mijloc sunt Howler si Cryler.Ei au adus dezastru si suferinta in aceasta zona cu mult timp in urma. Se spune ca in cele din urma au fost opriti de Articuno, Zapdos si Moltres, si sigilati in acest loc. E o legenda, totusi.
Dawn: Vrei sa spui ca nu e adevarat?
Renee: Da...Nu exista dovezi ca intradevar asta s-a intamplat.
Ash: Hey, ce-i cu usa aceea?
La cativa metri de pictura se afla o usa care in loc de clanta avea 2 sparii, unul in forma de semiluna si altul in forma de romb.
Renee: Nu stim. E un spatiu intersiz vizitatorilor si nici noua nu ni s-a dat voie sa intram.
Dean: Asa-i. Dar, cred ca a venit momentul sa aflam.
Renee: Nu cred ca e o idee asa de buna. In plus, nu stim cum sa o deschidem.
Dean impinge usa, dar aceasta nu se clinteste.
Renee: Opreste-te, Dean! Nu are rost.
Dean: Bine...
Brock: Multumim pentru tur. A fost fascinant.
Renee: Ma bucur ca v-a placut.
Ash: Apropo, stiti cumva unde am putea sta in noaptea asta?
Dean: Puteti sta la noi.
Dawn: Multumim mult, dar nu vrem sa deranjam.
Dean: Nu e nici o problema, asa-i surioara?
Renee: Asa-i.Puteti sta.
Antrenorii se indreapta spre casa de langa templu. Incep sa discute despre calatoriile facute si despre Pokemoni.
Ash: Adica, voi nu ati calatorit niciodata?
Dean: Nu...iar ?Poliwrath si Sarmie sunt singurii nostri Pokemoni.
Renee: Trebuie sa recunosc ca uneori am vrea sa incepem si noi o calatorie...
Brock: Sunt curios...De unde aveti acesti Pokemoni?
Dean: I-am intalnit pe malul raului, exact in locul in care ne antrenam, acum 2 ani.Pe atunci erau Poliwhirl si Staryu.
Renee: Erau niste Pokemoni foarte prietenosi.In ziua aceea nu am facut decat sa ne jucam cu ei. Si dupa aceea, parintii nostri au fost de acord sa ii pastram.
Dawn: Ce frumos! Si ce noroc ati avut!
Dean: Cred si eu.
Ash: Intotdeauna m-am intrebat cum e sa ai un frate geaman. Cred ca e casi cum te-ai privi in oglinda.
Dean: Daca ai o sora geamana nu mai e chiar asa.
Brock: Pareti sa va intelegi foarte bine intre voi.
Renee: Deobicei da, dar sunt momente cand ne certam intr-una.
Dean: Da...Nici acum nu am uitat cand m-ai trezit la miezul noptii ca sa ma pui sa sting lumina.
Renee: Nu e vina mea ca tu inca dormi cu lumina aprinsa! Si ca intrerupatorul din camera ta e ascuns nu stiu unde...
Dean: Nu dorm cu lumina aprinsa! Atunci am adormit in timp ce citeam.
Renee: Spune asta cuiva care te crede!
Brock: Bine, bine, nu e momentul potrivit sa va certati acum.
Renee: Asa-i...Scuze pentru asta...
Seara eroilor nostri e foarte linistita, dar ei nu stiu ca in acel oras isi fac aparitia 5 personaje bizare.
-Bun, uitati cum vom actiona. Jake si Chad iau scara si intra pe una din ferestre. Ii legeti pe copii aceia ca sa nu creeze probleme, apoi unul vine sa deschida usa din fata. Celalalt ramane sa pazeasca prizonierii. Apoi, Freya si Blake se vor uita prin casa dupa chei. Una e in forma de semiluna si cealalta un forma de romb. In acest timp, noi ii vom interoga pe copii, in caz ca stiu ceva. Vum actiuna cand se intuneca de tot.

Ash: Hey, stiu ca e putin cam tarziu pentru asta, dar Dean, Renee, ce ziceti de o lupta?
Dean: Sigur, de ce nu!? Ce crezi surioara?
Renee: Da, mi-ar placea. Dar 2 contra 1 nu e cam mult?
Dawn: Voi intra si eu in lupta!
Brock: Iar eu voi fi arbitrul!
Renee: Bine atunci.
Au iesit afara. Soarele inca e pe cer, dar nu mai are mult si apune.
Brock: Va fi o lupta dubla. Ash si Dawn impreuna cu Pikachu si Piplup vs Renee si Dean impreuna cu Starmie si Poliwrath. Sa inceapa lupta!
Ash: Ok! Pikachu, Thunderbolt pe Poliwrath!
Dean: Oh, nu...
Renee: Sstarmie, foloseste Rapid Spin pe Pikachu!
Dean: Mersi, surioara!
Renee: Oricand, fratioare!
Dawn: Piplup, BubbleBeam!
Dean: Poliwrath, foloseste Ice Beam!
Ash: Pikachu, Quick Attack!
Renee: Starmie, Cunfusion!
Dawn: Piplup, foloseste Whirlpool!
Ash: Pikachu, Thunderbolt!
Renee: Foloseste Psychic!
Dean: Si acum, Poliwrath, foloseste Double Slap!
Pikachu si Piplup sunt aproape la pamant. Brock analizeaza situatia, in timp ce Ash si Dawn isi planuiesc urmatoarea miscare. Dean si Renee asteapta pentru a putea contraataca.
Dawn: Piplup, foloseste BubbleBeam pe Poliwrath! Si acum Peck!
Ash: Pikacu, foloseste Agility ca sa te apropii de Starmie! Acum, Thunderbolt!
Starmie si Poliwrath cad si nu se mai pot ridica. Renee si Dean alearga spre Pokemonii lor ca sa-i ajute, iar Brock anunta castigatorii luptei, Ash si Dawn.
Ash: Wow, a fost o lupta pe cinste! Voi doi faceti o echipa foarte buna.
Dawn: Am crezut ca nu avem sanse sa castigam impotriva voastra.
Renee: Multumim...Dar se pare ca trebuie sa ne mai antrenam...
Dean: Mda...Ne-ati facut praf.

Noaptea se lasa de tot. Eroii nostri sunt inauntru, in camerele lor, pregatindu-se de culcare. Nestiind insa, ce va urma.
Jake si Chad se furiseaza pe langa casa. Fixeaza scara si incep sa urce. Deschis geamul si inauntru dau de Dean.
Dean: Ce-i cu voi aici? Ce vreti!

Intre timp, Ceilalti se pregatec de culcare, fara sa aiba habar de ceea ce se intampla. Usa din fata se deschide, iar cei 3 intra.
-El cine e?
Jake: Un aliat.
-Hmm, interesant. Bun, Freya si Blake, stiti ce aveti de facut.
Chad: Sefu', nu spuneai ca cele 2 chei au forma de semi-luna si romb? Pustuil asta are un colier in forma de romb.
-Asa e...Asta poate fi una din chei. Stii cumva unde e cealalta?
Dean: Sora mea poarta unul in forma de semi-luna.
-Perfect! Chad, Ajuta-l pe pusti sa-l ia!
Intre timp, la etaj, Renee a iesit din camera. Observa ca lumina din camera fratelui ei e inca aprinsa.
Renee: Pentru numele lui....Dean, nu ti-am zis de atatea ori sa stingi lumina?I-ati o lanterna daca nu ai chef sa dormi. E ora 23 si...
Cand a deschis usa, nu era nimeni in camera.Se intreaba unde o fi plecat, apoi se indreapta catre camera oaspetilor.
Renee: Hey, l-ati vazut pe Dean?
Dawn: Nu. Ar trebui?
Renee: Pai, nu-l gasesc.
Brock: Poate e la parter.
Renee: Mda...desi nu-mi pot imagina ce cauta acolo la ora asta.
Dean: Renee! Aici erai!
Renee: Fix pe tine te cautam. Unde ai disparut?
Dean: Pe la parter. Apropo, poti sa-mi imprumuti colierul tau?
Renee: Pentru?
Dean: Vreau sa verific ceva.
Renee: Ce anume?
Dean: Lasa intrebarile! Mi-l dai sau nu?
Renee: Ascunzi cumva ceva?
Chad: Eu zic sa nu ne mai rugam de ea.
Renee: Tu cine mai esti si ce cauti aici?
Chad: Nu conteaza.Skuntank, foloseste Smoke Screen!
Fumul s-a intins in toata camera. Cei patru nu mai puteam respira. La un moment dat, Ash il scoate pe Staraptor ca sa foloseasca Wing Attack pe fum. Au observat ca Dean si vizitatorul neobisnuit nu mai erau in camera. Mai mult, colierul lui Renee disparuse.Toti erau confuzi...Habar nu aveau ce se petrece, cine era tipul acela, ce cauta acolo, de ce Dean vroia neaparat colierul lui Renee si de ce au actionat in felul acela.
In cateva secunde, reusesc sa-si limpezeasca putin gandurile. Renee iese alergand din camera si o ia pe scari. Pune mana pe clanta, dar inainte sa deschida usa, vocile celorlalti o opresc.
Ash: Hey, unde te duci.
Renee: La templu.
Dawn: De ce tocmai acolo?
Renee: Va mai amintiti spatiile in forma de semi-luna si romb de pe usa aceea?
Ash: Da.
Renee: Colierul meu are forma de semi-luna, iar a lui Dean de romb.
Brock: Vrei sa spui ca tipul acela vrea ceva ce se afla dincolo de usa aceea?
Renee: Exact!
Dawn: Dar Dean...de ce ar face asta?
Renee: El a fost mereu genul care vrea sa obtina ceva cu orice pret, fara sa se gandeasca la consecinte. Ii bag eu mintile in cap cand il gasesc, asa ca nu va faceti griji in privinta lui.
Acum, ei se indreapta spre templu, dar usa e incuiata. Nu exista nici o cale sa o deschida, dar o pot sparge.Ash il scoate pe Grotle si il pune sa foloseasca Energy Ball, Dawn pe Mamoswine si il pune sa foloseasca Ancient Power, iar Renee il pune pe Starmie sa foloseasca Hydro Pump.In cele din urma usa e daramata, dar misteriosul vizitator impreuna cu inca 3 persoane parca ii asteptau.
Brock il scoate pe Croagunk, iar Dawn pe Piplup ca se se lupte cu Pokemonii trimisi de cei 4, in timp ce Ash si Renee inainteaza spre usa, unde sunt Dean si seful celor 4.
Renee: Dean, ce se intampla aici? Ce naiba vrei sa faci?
Dean: Nu e evident? Laurent zice ca Howler si Skyler au existat cu adevarat si daca deschidem usa aceasta ii putem vedea.
Ash: Laurent?
Renee: Tu nu gandesti? Daca cei 2 chiar au existat, atunci daca se trezesc iti dai seama ce se poate intampla?
Laurent: Tocmai de asta vreau sa-i trezesc. Colierele voastre sunt cheile. Trebuie doar se la potrivesc in aceste locuri si gata.
Ash: De ce ai face una ca asta?
Laurent: Ca sa am cei mai puternici Pokemoni. Cu acestia voi putea invinge pe ircine si sa fac lumea cum vreau eu! Nu ma astept ca niste copii ca voi sa inteleaga faptul caaceasta lume trebuie schimbata.
Renee: Poate ar trebui, dar nu in felul acesta!
Laurent: E prea tarziu acum. Cheile sunt potrivite, iar usa e deschisa. Acum, Howler, Pokemonul disperarii si Cryler, Pokemonul distrugerii, ridicati-va si schimbati aceasta lume!
Avea un zambet malefic pe fata, unul din acelea cara dau senzatia ca persoana respectiva e nebuna si orice ai face nu-i poti baga mintile in cap. Cei 2 Pokemoni isi fac aparitia, dar nu asculta de Laurent. Nu, isi folosesc abilitatile pe acesta, apoi privesc fetele uimite si speriate ale celor aflati in incapere.
Cei 4 nici nu s-au miscat. Dawn si Brock s-au alaturat lui Ash, Renee si Dean.
-Nu putem lasa lucrurile asa! a stigat Ash. Pikachu, Thunder!
Dawn: Are dreptate! Piplup, Whirpool!
Brock: Groagunk, Brick Break!
Atacurile lor nu ajuta la nimic.
Dean: Cand ma gandesc ca e numai vina mea...
Renee: Hey, nu e momentul pentru pareri de rau! Ar trebui sa le dam o mana de ajutor!
Dean: Ai dreptate! Poliwrath!
Renee: Starmie!
-Hydro Pump!
Atacul celor 2 ii imping pe cei 2 Pokemoni, dar nu destul.
Ash: Pikachu, foloseste Volttackle!
Si cu acest atac, sunt impinsi de partea cealalta a usii. Dawn si Brock scot medalioanele din cele 2 spatii, iar usa se inchide.
Au rasuflat usurati cand au vazut ca totul s-a terminat. Insa, mai era echipa aceea ciudata...Laurent isi revenise, dar nu a scos nici un sunet.
Nimeni nu a observat ca, deja soarele a inceput sa rasara. Niste pasi se aud pe langa intrare si o voce uimita intreband ce s-a intamplat. Gemenii, recunoscand vocea, isi intorc privirile si isi vad parintii stand in fata lor. Jenny era si ea acolo. Dupa un sir lung de explicatii cu privire la acea intamplare si analizand dovezile, Jenny ii aresteaza pe cei 5 intrusi. Spre surprinderea lor, parintii nu le fac morala gemenilor.Ba chiar au zis ca ii lasa sa inceapa o calatorie. Cat despre Ash, Dawn si Brock, ei merg mai departe.

Sfarsit.

phai...cred ca mi-a luat 4 ore s-o scriu. Anyway, sper sa va placa. A, si am editat cateva poze:

Renee si Dean impreuna cu Pokemonii lor

Cei doi in timpul luptei:
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/AkiharaFate
cristiann
Pokemon Master
Pokemon Master

Data de inscriere : 08/11/2009

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Fan-Fiction by Saber   Vin Feb 12, 2010 5:37 pm

Puteti inventa voi Pokemoni sau antrenori.
E mai distractiv. bounce
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Fan-Fiction by Saber   

Sus In jos

Fan-Fiction by Saber
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Legend Of Pokemon :: Fan-Fiction :: Fan-Fiction by users-
Mergi direct la: