The Legend Of Pokemon
Bine ai venit pe The Legend Of Pokemon,un forum foarte interesant din toate punctele de vedere!!!
Speram sa te distrezi Very Happy !
Ce vrei sa faci?

The Legend Of Pokemon

AcasaPortalFAQMembriInregistrareConectare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» ANUNȚ IMPORTANT
Dum Noi 10, 2013 1:20 am Scris de Nicushor

» Jocuri nr.2
Lun Mai 20, 2013 8:27 pm Scris de GgioTiger

» Pokemon Master,Pokemon Gym Leader
Mar Iul 17, 2012 6:34 pm Scris de xAnDrEyX

» Carduri pokemon
Mar Iun 26, 2012 9:01 pm Scris de xAnDrEyX

» Starters Pokemons
Dum Iun 10, 2012 7:02 pm Scris de xAnDrEyX

» Alb / Negru
Lun Sept 05, 2011 9:01 pm Scris de AnaPop

» Zi un pokemon, si eu ti-l dau in 3D!
Lun Sept 05, 2011 8:50 pm Scris de AnaPop

» Pokemon Mystery Dungeon games
Mar Ian 18, 2011 9:01 pm Scris de Mew 151

» Ranguri Pokemon Versiunea 1.5
Mier Ian 12, 2011 5:23 pm Scris de radu

Parteneri
forum gratuit
Desene animate
Desene animate

Ceas cu pendul

More Cool Stuff At POQbum.com

Distribuiţi | 

Pokemon: Lupta intre vid si lumina

In jos 
AutorMesaj
Lucario vs Zoroark
Ho-Oh
Ho-Oh

Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 21
Localizare : In lupta

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Joi Feb 11, 2010 9:47 pm

Partea I: Inceputul

Acuma mult timp inainte ca Arceus sa iasa din ou nu exista nimica. Un vid complet. In acest vid totusi exista ceva o creatura intunecata plina de rau , numita Vidoom. Unii cred ca e Pokemon altii cred ca e doar un blestem. Cand oul de Arceus s-a creat totul incepea sa se creze , inclusiv lucrul care il sperie pe Vidoom: lumina. Din cauza circumstantelor el a capatat o abilitate de a traversa din lumea noastra intr-un vid. Cand pokemoni au fost creati si a simtit gustul distrugerii a inceput sa distruga totul. Arceus a incercat sa il opreasca dar n-a reusit. Capacitatea lui Vidoom de a calatori in vid il depasea. El atunci s-a gandit la niste masinarii de lupta si distrugere perfecte: oameni. A creat cele 3 spirite ale emotiei pentru a crea sarile pozitive si 3 spirite fantoma rele care creaza: ura , invidia , instinctul de a ucide. Toata acestea au creat omul. L-a inceput erau pasnici si nu aveau nici o sansa contra lui Vidoom. Cu timpul au evoluat dar nu era de ajuns. Atunci Arceus a creat un mosntru Luminos care il putea atrage pe Vidoom usor si sa il distruga: Sunyone. Ei doi se luptau intr-una si cauzau mai multe distrugeri. Pe oameni ii ajunsese cele 3 instincte rele. Au inceput sa construieasca un templu cu tehnologie azteca in care i-au prins pe Vidoom si Sunyone. Ei nu puteau scapa de acolo decat cu ajutorul a doua chei: Sfera de Lumina si Sfera Neagra.

In regiunea Dyamia , eroul nostru Ash incerca inca sa devina maestru pokemon. Deja are 3 insigne: Calm Badge (Psychic Type) , Night Badge ( Dark Type) si Draco Badge (Dragon Type) si 4 pokemoni: partenerul sau si cel mai bun prieten , Pikachu , pokemonul de strat de foc din aceasta regiune Magmantis , o combinatie de pokemon insecta si foc , Squirbird , pokemonul soim foarte abil complet evoluat si Petrol pokemonul de start de tip apa din aceasta regiune care poate trai in ape foarte poluate care seamana cu un sarpe. Deasemenea calatoreste cu Brock care are Swampert , Happiny si un nou pokemon Ferrtila evolutia lui Sunflora si un nou antrenor pe nume Kai care are de inceput Vulcadron evolutia lui Magmantis , Electrode , Peckwalla pokemonul barza si Boulizard , pokemonul soparla de piatra. Kai este un participant al Pokethlon Big Convention , in care trebuie sa castige 10 competiti de Pokethlon diferite. Deocamdata a castigat Fly Convention , Shot Convention , Winter Convention si Spark Convention. Ei se afla in orasul Magonamyo , in care sunt in trecere. Ei vad un poster in oras despre un concurs numit Kicking Pokemon Contest. Regulile sunt ca intra doi pokemoni: lovitorul si "migea" si "mingea" nu trebuie sa atinga soul. Deasemenea mingea trebuie sa prinda un cerc. Ash cand afla exclama:
- Super , ar trebui sa participam!
- O idee originala de concurs , ai dreptate Ash! Vulcadron si Electrode va aleg pe voi!
- Pikachu si Magmantis va aleg pe voi! zice Ash.
- Eu as vrea sa vizitez putin orasul. Voi distrati-va intre timp , spune Brock.
- OK! exclama amandoi!
Ash si Kai s-au inscris in concurs dar nu este asa de usor. Au de aface cu adversari redutabili ca Blaziken si Cleffea , Nidoking si Marill dar de asemenea campionul de anul trecut Jaison cu Hitmonlee si Jigglypuff. Eroi nostri ajung in semifinale. Kai a fost batut de Jaison iar Ash a ajuns in finala impreuna cu Jaison. Ash foloseste multe combinatii interesante dar combinatia Hit-Jiggly e foarte rezistenta. Niciunul dintre pokemoni nu reuseste sa prunda cercul dar Magmantis prindre un sut bun si Pikachu foloseste Quick Attack si prinde cercul. Ash castiga concursul si trofeul stralucitor. Kai nu e suparat , e fericit pentru prietenul sau.
- Hei Ash , zice Kai , hai sa mergem sa il cautam pe Brock. Trebuia sa fie aici pana acuma.
- Nu fii ingrijorat , raspunde Ash zambind , sunt sigur ca Brock se distreaza.
In acel moment la televizor este un reportaj:
"O victima a fost gasita langa templul Vid si Lumina. La cat de rau arata cand a fost gasit , in cat se poate zice ca e un miracol ca s-a ales doar cu o mana rupta (si in reportaj apare Brock , dus pe targa spre spital)"
- Nu cred. De cat daca e constient si e inconjurat de o groaza de surori Joy , zice ingrijorat Kai.
- Nu cred ca e timpul pentru glume. Trebuie sa plecam!
Cand au ajuns la spitalul din oras Brock tocmai iesise din el.
- BROCK!!!! strigara Kai si Ash.
- Da? spune Brock.
- Esti bine? intreaba Ash.
- Da sunt bine prietene , dar imi cam pare rau ca plec de langa surorile Joy , zice Brock plangand.
- Hai mai termina! striga Kai. Auzi , dar cum s-a intamplat?
- Ei bine , vroiam sa vizitez templul Vid si Lumina cand deodata un tip ciudat cu niste aripi de Scyther ajunsese in fata lui. Deodata portile templului se deschid si un minut mai tazriu m-am trezit langa .... mai multe surori Joy ca in cele mai dragi vise ale mele , spune Brock cu obraji rosi la final. Kai ii trage o palma.
- Oh nu , zice un trecator. Cred ca Vidoom si Sunyone au fost eliberati.

VA URMA ...

Urmatoarea parte: Mantis si Scyther
Sus In jos
Saber
Ho-Oh
Ho-Oh

Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 23
Localizare : Lavender Town(Kanto Region)

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Sam Feb 13, 2010 8:58 am

wow, super!
imi place stilul tau de a scrie si ideea e foarte buna
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/AkiharaFate
Nicushor
Pokemon Master
Pokemon Master

Data de inscriere : 04/10/2009
Localizare : Sinnoh

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Sam Feb 13, 2010 10:35 am

:O Foarte buna treaba,poate o sa fac un concurs,si cine o va scrie cel mai frumos va primi un premiu cheers
Sus In jos
http://thelegendofpokemon.forumer.ro
cristiann
Pokemon Master
Pokemon Master

Data de inscriere : 08/11/2009

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Sam Feb 13, 2010 11:03 am

Bravo!
Deabia astept urmatorul capitol.
Sus In jos
Lucario vs Zoroark
Ho-Oh
Ho-Oh

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Sam Feb 13, 2010 12:27 pm

Partea a II-a: Mantis si Scyther
- Vidoom si Sunyone? intreaba mirat Ash. Cine sunt ei?
- Mai intai sa ma prezint. Sunt Brian. Eu sunt fiul primarului acestui oras. Iar acesta este prietenul meu Zorua (pokemonul vulpe malefica).
- Buna. Eu sunt Kai si vreau sa devin cel mai bun competitor al Pokethlon Big Convention.
- Eu sunt Brock si vreau sa fiu cel mai bun ingrijitor Pokemon.
- Salut. Eu sunt Ash si vreau sa devin maestru Pokemon. Ne poti spune despre Vidwm si Sunshyone?
- Sunt Vidoom si Sunyone! spune cu rautate Brian. Ei sunt pokemoni legendari care reprezinta binele si raul. Ei se lupta de milenii dar au fost inchisi in templul "Vid si Lumina". Dar sunt 2 chei pentru a deschide templul. Si amandoua au fost furate!
- OH NU! striga speriati cei 3 prieteni.
- Sti cine le-a luat? intreaba Ash.
- De pe camerele de supraveghere nu se pot observa prea bine cine le-a furat , zice Brian. Din cate au prins camerele , era un Scyther si cred ca un alt Scyther dar parea sa aiba corp de om. Nu stiu cine poate sa fii fost.
- Poate , EU!!!
- Cine a zis? intreaba toti 4.
- Ei , bine eu sunt ... Mantis! Scyther ai sa ii facem sa uite de tristete! Fa Slash acuma!
- O nu , Pikachu , spune Ash , fa Thunder!
Thunder il nimereste pe Scyther. Acesta este ranit. Acuma Mantis il scoate pe Nidoking si ii spune sa faca Megahorn. Pikachu incearca sa contracareze cu Thunder dar nu-l afecteaza pe Nidoking.
- Peckwalla du-te! striga Kai. Foloseste Water Gun pe Nidoking.
- Nidoking intorce-te. Si tu Scyther. Du-te Crobat! Foloseste Fly sa scapam de aici!
- Peckwalla sa-i uramrim cu Fly!
Kai ii zice sa foloseasca Ice Beam pe Crobat. Dar Crobat se fereste prea bine. Nici Peckwalla nu se lasa usor si foloseste tot mai des Ice Beam. Crobat incearca sa il icetineasca dar nu poate sa se atace si sa se fereasca. Dar Peckwalla ezita putin si Crobat foloseste Air Cutter si il nimereste din plin pe Peckwalla. Kai si Peckwalla cad si aterizeaza ... din fericire ... in gunoi. Dar cand Mantis si Crobat se credeau increzatori sunt loviti de Thunder. Crobat cade. Mantis il intoarce pe Crobat. Acuma isi foloseste aripile ca de Scyther din spatele lui sa zboare. El zboara foarte rapid si il mai scoate o data pe Scyther.
- Scyther foloseste Silver Wind! zice Mantis.
Silver Wind ii raneste pe toti dar deodata Vulcadron a iesit din Pokeball si foloseste Flamethrower. Scyther si Mantis cad.
- Aici ti-a fost , zice Ash.
- Bine ca ai facut tu multe , zice bombanind Kai.
Dar deodata se deschide un fel de portal din care ies doua creaturi mari: una cu dinti , membre lungi , cocosat , cu ochii rosi si de un negru nemaivazut iar cealalta atat de luminoasa in cat nu i se puteau observa caracteristicile , decat ca era foarte musculos.
- DA! striga Mantis. Vidoom si Sunyone ascultati-ma! Vidoom foloseste Sludge Bomb iar tu Sunyone foloseste Signal Beam!
Uimitor , cele doua creaturi il asculta ... dar folosesc aceste atacuri unul pe celalalt.
- Ce faceti?! se infuria Mantis. Ascultati-ma! Eu v-am eliberat! Sunte-ti ai mei! Asa zice legenda!
- Chestia aia veche scris pe templu? intreaba Brian. Aia e doar o poveste de adormit copii.
- Oh , nu ce-am facut? zice Mantis intrebandu-se pe sine.

VA URMA...

Urmatoarea parte: Trei prieteni , doua creaturi , o lupta
Sus In jos
cristiann
Pokemon Master
Pokemon Master

Data de inscriere : 08/11/2009

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Sam Feb 13, 2010 1:55 pm

Cate parti are? Basketball
Sus In jos
Saber
Ho-Oh
Ho-Oh

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Sam Feb 13, 2010 3:43 pm

deja incepe aciunea, super!
abia astept sa vad cum continua.
Sus In jos
Lucario vs Zoroark
Ho-Oh
Ho-Oh

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Sam Feb 13, 2010 3:56 pm

inca n-am stabilit. deocamdata lucrez pe foaie la a 6-a Wink
Sus In jos
GgioTiger
Lucario
Lucario

Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 22
Localizare : Las Noches

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Sam Feb 13, 2010 4:04 pm

e SUPER SUPER SUPER SUPER SUPER
FOARTE SUPER
Sus In jos
Lucario vs Zoroark
Ho-Oh
Ho-Oh

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Sam Feb 13, 2010 4:55 pm

Partea a III-a: Trei prieteni , doua creaturi , o lupta

Vidoom se everveaza si il ia de gat pe Sunyone si il tranteste. Dar deodata iese o raza mult mai stralucitoare ca Sunyone si il loveste din plin pe Vidoom.
- Ce-a fost asta? intreaba Brock.
- A fost " Light Bomb" , zice Brian. Miscarea speciala a lui Sunyone. E mult mai frumoasa decat se descria in legende.
Deodata mainile lui Vidoom se lungesc mult mai mult cu o viteza ametitoare , si arata de parca ar tine un bulgare de rau pur in mana care il loveste din plin pe Sunyone.
- Mama , ce tare a fost , spune ironic Kai.
- Este miscarea speciala a lui Vidoom: "Shadow Random". Face o miscare intunecata la nimereala ca lungirea pumnului intunecat , cutia de vid , gaura catre vid , muscatura vidului , uraganul de vid , cutia pandorei.
Vidoom mai foloseste o data Shadow Random si foloseste cutia pandorei. Deodata o energie rosie il inconjuara pe Vidoom si ataca ca nebunul.
- Cutia pandorei il inebuneste pe Vidoom si ataca intr-una.
Vidoom ia bucati de perete din case si le arunca in Sunyone. Il musca , il zgarie , il loveste. Sunyone nu face fata ritmului. Cand deodata un Blizzard venit de nicaieri il ingheata temporar pe Vidoom.
- Foarte bine Petrol! il felicita Ash pe Petrol.
Apoi Sunyone foloseste Fire Blast pe Vidoom si de la rece de mai bine de - 500 celsius de grade ajunge la la + 1000 de grade celsius , lui Vidoom nu-i preieste si cade pe jos.
- Cred ca este invins , zice Kai.
Dar oare ce face Mantis? In acest timp incerca sa fuga dar e prins de ofiterul Jenny. Dar sa ne intorcem la lupta dintre Vidoom si Sunyone. Vidoom se ridica rapid si face Posion Jab pe Sunyone.
- Fertilla du-te! zice Brock. Fa Razor Leaf!
- Hai si tu Vulcadron! zice Kai. Fa Flamethrower!
- Petrol fa Hydro Pump! zice Ash.
Cele 3 atacuri se combina intr-un super manunchi si ii lovesc din plin pe Vidoom si Sunyone. Ei se despart. Unul intra in muzeul de piatra si altul catre canionul fierbinte.
- Eu ma duc dupa Vidoom , la muzeul de piatra , zise Kai.
- Eu dupa Sunyone , zice Ash , la canionul fierbinte.
- Eu si Brian ramanem aici si planuim o ambuscada , zice Brock.
Imediat ce Kai si Ash pleaca , zburand pe Peckwalla si Squirbird. Imediat dupa ce pleaca apare ofiterul Jenny.
- BU - bu - bu - na JENNY! zice Brock.
- Am aflat din intamplare de planul vostru si am ceva ce ar putea sa va ajute. Rucsacul lui Mantis. In el se afla multe dispozitive ca ochelari cu binoclu incorporat sau casti de vorbit la distanta.
- Super! spune Brock. Iti multumim Jenny. Si daca esti interesata de o intalnire ... , in acel moment Swampert iese din Poke Ball si il loveste pe Brock cu Hammer Arm.
In acel moment la muzeul de piatra e pana de curent. Kai are o lanterna si incearca sa il gaseasca pe Vidoom. Deodata aude un zgomot din apropiere si il vede pe Vidoom pe tavan.
- Boulizard , du-te si fa Mud Shot pe Vidoom.
Boulizard incearca sa-l nimereasca pe Vidoom dar lui Vidoom i-a ajuns doar un Sludge ca sa il doboare pe Boulizard. Dar el apuca sa il loveasca pe Vidoom in cap iar acesta se loveste de peretele care da afara si il distruge. Vidoom scapa.
Intre timp Ash la canionul fierbinte il gaseste usor printre pietre pe Sunyone fiind foarte luminos si usor de observat.
- Squirbird fa Sky Attack!
Squirbird se incarca putin apoi se indreapta cu viteza spre Sunyone. Dar Sunyone foloseste Confusion si il arunca pe Sunyone si pe Ash. Iar Sunyone scapa si el.
Ash si Kai se intorc la Brock si Brian.
- N-am reusit sa ii prindem , spun amandoi.
- Nui nimic , cu ajutorul ofiterului Jenny am primit niste gadgeturi cu care putem sa ii prindem pe Vidoom si Sunyone , zic Brock si Brian in acelasi timp.
- SUPER! exclama Ash si Kai. O sa ii prindem!!!

Va Urma...

Urmatoarea parte: Evadarea!
Sus In jos
Reshiram
Charizard
Charizard

Data de inscriere : 10/02/2010
Localizare : langa Groudon

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Sam Feb 13, 2010 5:59 pm

wow Lucario ! cata imaginatie ai!!! Surprised Surprised Surprised Surprised
Sus In jos
GgioTiger
Lucario
Lucario

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Sam Feb 13, 2010 7:38 pm

e super
si Arceus are MARE dreptate
ai foarta multa imaginatia
10+++++++
abia astept urmatoarea parte Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Shocked Shocked Shocked
Sus In jos
Saber
Ho-Oh
Ho-Oh

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Dum Feb 14, 2010 12:29 pm

incepe sa devina si mai interesant
Sus In jos
Lucario vs Zoroark
Ho-Oh
Ho-Oh

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Sam Feb 27, 2010 9:59 pm

aoleu ce-am uitat No

Partea a IV-a: Evadarea

Da am vazut ce mai fac Ash si prieteni. Dar ce s-a intamplat cu Mantis? Ei bine a ajuns la "mititica". Celula lui e intr-o inchisoare foarte bine securizata , numai pentru infractorii de clasa , deci se poate simti "onorat". Dar totusi conditiile sunt acceptabile: Tv , mancare , interactiune cu alti infractori si diferite postere pe pereti ; si chiar patul chiar daca e cam tare. El s-a imprietenit cu colegul lui de celula numit Bingo. El este un Clown Mim rau care folosea pokemonii ca sa fure bani. Dupa o saptamana pe la ora 00.00 s-a intamplat urmatorul lucru: un politist verifica celulele. Cand ajunsese la celula lui Mantis si Bingo o vazuse numai pe Ofiterul Jenny. Politistul spune:
- Aoleu Jenny cum ai ajuns aici?
Deodata Jenny se transforma intr-un Ditto cu un ochi cibertronic. Atunci acel Ditto devine un Hipopotas si foloseste Yawn pe paznic si il adoarme.
- Pana aici ti-a fost , a zis Bingo.
- Credeam ca mimi nu vorbesc , spune Mantis.
- Ce vrei?! Cand am devenit de partea raului trebuia sa ma fac inteles. Hai Gimbo , vino! (Gimbo e numele lui Ditto care este al lui Bingo)
Intre timp Ash , Brock si Kai cauta ori ce fenomen care pare chiar si putin ciudat. Nimic. De o saptamana. Asteapta ori ce. Patruleaza in fiecare zi prin aer. Nimic. Dar nu se lasau.
- Poate ar trebui sa mai merg prin oras , zice Kai , sa mai cercetez.
- Mergem si noi , raspunde Ash , dar in directii diferite. Nu cred ca peste noapte au zis "Ba hai ca m-am plictisit sa lupt".
Asa si fac. Ash merge prin centrul vechi al orasului dar deodata se loveste de un zid.
- Aoleu! exclama el. Ce-a fost asta? Atinge zidul si mai zice: E miscarea Barrier.
Pikachu vreau sa faci Volt Tackle fix pe peretele acela.
- Pi - ka!
Pikachu distruge Barrier si deodata se aude un glas care zice: "Ce-a fost asta?" Deoadata dupa un perete apare Bingo!
- Ah , cine esti copile? intreaba bingo. Ti-ai pierdut jucaria? Ei bine , nu-i aici , caut-o la gradinita!
- Cine esti mai mascatule?! intreaba Ash cu furie.
- Ah , bebelusul prindre curaj. N-ar mai trebui sa te uiti la desene si sa te crezi cel mai tare erou. Revino la realitate. Pleaca si lasa-ma in pace pana nu te bat de va trebui sa-ti schimbi scutecele.
- Termina cu glumele , mai machiaj , si spune cine esti!
- Cine sunt? Cel mai mare cosmar al tau! Gimbo du-te! Hai Transforma-te intr-un Rayquaza.
- Whoaaaa?! Ce-i asta? Nu-i nici un Rayquaza pe aici! Cum de s-a transformatul intr-unul?
- Vezi ochiul lui cibertronic? Are legatura cu creierul. Retine codul genetic la ori ce om sau Pokemon chiar si planta pe care a vazuta si se poate transforma in ea doar la comanda!
- Dar nu e ca unul original , tot tip normal e! Pikachu va Volt Tackle pe acel Jimboo!
- Este Gimbo! Rayquaza fa Hyper Beam.
Pikachu e scos imediat din lupta. Atunci Ash il scoate pe Petrol si ii zice sa faca Smokescreen.
- Gimbo , fa Twister ca sa eliminam ca sa putem vedea ceva!
Deodata , de nicaieri vine un vartej de viscol si zapada. Era miscarea Blizzard al lui Petrol!
- Gimbo , transforma-te intr-un Deoxys! Fa Psycho-Bust!
Psycho-Bust il face KO pe saramnul Petrol. Ash ii scoate si pe Squirbird si pe Magmantis.
- Squirbird fa Brave Bird!
Dar Gimbo il scoate si pe Squirbird din lupta! Totusi de nicaieri vine Magmantis si cu Guillotine si il prinde de gat pe Gimbo. Asta inseamna KO instantaneu!
- Ah , dragul meu Gimbo!
Deodata fulgere vin de nicaieri!
- Sfera de Lumina si Sfera Neagra. Aduce-tii aici pe Vidoom si Sunyone!
Deodata se deschide un vid din care ies cei doi. E ceva ciudat in ochii lor...

VA URMA...

Urmatoarea parte: Printesa si Mimul!
Sus In jos
GgioTiger
Lucario
Lucario

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Joi Mar 04, 2010 7:20 pm

SUPER
Ash a fost haios Laughing lol! si cred ca sti la ce faza ma refer Smile
Tine-o tot asa! Wink
Sus In jos
Lucario vs Zoroark
Ho-Oh
Ho-Oh

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Vin Mar 05, 2010 7:19 pm

Partea a V-a: Printesa si Mimul!

- In sfarsit v-am gasit Vidoom si Sunyone , spune Ash. Pikachu fa Volt Tackle!
Pikachu ar fii vrut sa se miste ... Dar nu putea. Era blocat intr-o cutie invizibila.
- Bine lucrat , Bonzo! spune Bingo.
- Bonzo , Bingo , Gimbo , cine urmeaza? Ronald McDonald? intreaba Ash. Si ce fel de pokemon e si Bonzo.
- Cred ca trebuie sa le aratam Bonzo. Hai sa incheiem cu miscarea Camouflage. (asta inseamna ca nu mai sta in Camouflage nu ca il doboara pe Pikachu cu acea miscare).
- Un Master Mime? Dar de unde stie Master Mime Camouflage?
- Uita-te atent in ochiul lui Bonzo! Acelasi fel de ochi are Gimbo! Si folosind miscarea Mimic poate imita ori ce miscare care a vazut-o! Bonzo , fa Magma Storm pe Pikachu si Magmantis!
Cei doi pokemoni a lui Ash au iesit imediat din lupta.
- Rain Dance chiar acum! se aude de undeva. Ploaia opreste focul.
Era Brian! Langa un pokemon inalt si maestuos.
- Brian , ce bine ca ai aparut. Ce este acest pokemon?
- Este un Pryncice! L-am crescut de cand era un Smoochum mic! Ok Pryncice foloseste Shadow Ball!
- Daca tu esti fantoma eu sunt chiar intunecat! Master Mime fa Dark Pulse!
Deodata incep sa apara Hydro Pump din ceruri si ii nimeresc intr-una pe Sunyone si Vidoom!
- Perfect Peckwalla! zice Kai de pe spatele lui Peckwalla!
- Vidoom , Sunyone , nu va mai bateti si uramaritil pe impielitatul ala mic! zice Mantis cu manie.
Asa fac! Oare de ce il asculta?
- Sa zburam Peckwalla!
- Mantis pai ce faci? intreaba Bingo.
- Il lasi pe un copil oarecare sa te distraga?
- Pryncice , fa Attract!
Master Mime este indus in eraore de dragoste.
- Ce?? Master Mime Thunder amplificat de ploaie sa distrugem fetiscana aia!
- Nu-i asa de usor sa o bati pe Pryncice a mea! Nu conteaza ce atacuri are ci cum le folosesti! Pryncice sa terminam cu Ice Beam!
- Nu!!! Frumosul meu Master Mime!
- Frumos? Cauta definitia pentru "frumos" in dictionar. La inchisoare Bingo! spune Brian.
- Mantis nu va v-a lasa! zice Bingo. MWAHAHAHAHAHAHA! Ha? Mantis unde ai disparut? De ce m-ai lasat???!!! Ma voi razbuna! Si pe tine Mantis si pe voi pusti bagaciosi!
- Hei Brian , unde-i Brock? intreaba Ash.
- Pai e la baza nu-i asa Brock? intreaba Kai.
- DA! se aude de undeva.
- Ce-a fost asta?
- Era Brock! Apropo , am pentru tine ash o casca sa ti-o pui in ureche ca sa primesti informatii de la Brock. Dar unde-i Kai?
- Ah , da , el e ... Oh nu! Trebuie sa ne grabim sau Kai v-a fii distrus!
Intre timp Kai e urmarit de Vidoom , Sunyone si Mantis. Vidoom lanseaza Sludge Bomb si Sunyone foloseste Fire Blast!
- Hai Peckwalla , stiu ca poti! Fereste-te in continuare!
Kai o ia printre copaci. Vidoom si Sunyone ii urmaresc. Deodata un Electrode iese in calea lui Sunyone si Vidoom si face Explosion.
- Electrode vino hai sa scapam pe iei , zice Kai si zboara in aer foarte sus. De aici putem sa-i urmarim foarte bine!
Deodata o fata frumoasa se indreapta spre Vidoom si Sunyone.
- Sunyone , sus , fa Fire Blast! zice Mantis. Sunyone? Fa Fire Blast! Asculta-ma! O nu! Socul te-a scos de sub controlul meu! Si pe Vidoom!
Si Sunyone se ia la bataie cu Vidoom! Deodata erau sa cada peste biata fata dar se deschide un portal in care cad cei 2 pokemoni si fata.
- Peckwalla , trebuie sa mergem! Du-te!
Si Peckwalla impreuna cu Kai intra in vid.

VA URMA

Urmatoarea parte: Vidul intre doua lumi si dezastru

Iata poze cu Pokemonii noi:

Sus In jos
GgioTiger
Lucario
Lucario

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Mar Apr 06, 2010 10:04 pm

povestea super cheers
pokemoni nu-mi plac No

[/center]
Sus In jos
Lucario vs Zoroark
Ho-Oh
Ho-Oh

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Mier Apr 07, 2010 11:17 am

Partea a VI-a: Vidul intre doua lumi si dezastru

Vidoom , Sunyone si acea fata au iesit imediat. Kai a ramas acolo. Era blocat. Nu putea sa vada. Deodata parca urca o scara , se lovea de un zid , cadea pe o saltea , se invartea , mergea in cerc. Era o lume incurcata , nevazuta si prost-creeata. Kai statea acolo si se gandea daca o sa mai iasa. Cand: BOOM!!! Un alt portal se deschide si se aude o voce: "Iesi! Nu pot sa il tin mult timp deschis!"
Kai era cam indoielnic dar navea o alta solutie. A iesit din vid prin acel portal. Cand iesise din el: Lumea era inconjurata de fum , Absol si Murkrow erau peste tot (asta inseamna ca urmeaza s-au ca s-a intamplat un dezastru) , soarele nu stralucea si langa ei erau Mantis si Bingo.
- Hei , Mantis! zice Bingo. Ce ii vom face acestui tanc?
- Stii si tu Bimgo , zice Mantis.
- Incetati! se aude iarasi acea voce care i-a zis sa iasa prin portal. Daca v-am scos din vid nu insemna ca nu pot sa nu va bag inapoi!
- Ei , sefu , glumeam si noi , spuneau amandoi.
- Sefu? intreaba Kai. Du-ma la seful tau! Vai ce stupid a sunat da ce sunt eu un Clefairy?
- Sunt aici , spune seful.
- Hei salut A-A-A-Ash?!!! Ce? Cand? Ai riduri?! Si ce ti-ai facut la par. Te-ai cam neglijat batrane! Hopa , chiar esti batran.
- Esti foarte amuzant , spune Ash. Poate fiindca au trecut 60 de ani de cand ai plecat!
- Ce?! Dar am stat in vid doar vreo cateva ore.
-Timpul din vid e diferit fata de cel din lume. Vidoom si Sunyone au plecat doar dupa cateva minute si au asunj aici acum 40 de ani!
- Iar Mantis si Bingo? Ei ce cauta aici?
- Am fost adusi cu ajutorul lui Celebi , spune Mantis.
- Mai bine buni decat in inchisoare , spune Bingo.
- Si noi fiind sub protectia lui Celebi n-am imbatranit , adauga Mantis.
- Celebi? Ma pot intoarce acasa? intreaba Kai.
- Poti , zice Ash , dar nu este o garantie prea mare ca vei trai mai mult de 30 de ani.
- Acum 30 de ani , zice Mantis , cand am fost adusi populatia planetei s-a injumatatit. Acum 10 ani , iar s-a injumatatit asta insemnand ca mai sunt un sfert de oameni din cati erau acum 60 de ani (acum 60 de ani erau 6,763,972,646 iar acuma pe Pamant sunt numai 1,690,003,162 pare mult si asa dar au murit apoximativ 5,000,000,000 mai mult decat in ori ce calamitate sau razboi).
- De ce?
- Vidoom si Sunyone sunt arme nu pokemoni , spune Ash. Sunt controlati!
- De cine?
- De Madam Cobra!
- Cine e ea?
- O femeie. E chiar cea care ai sarit tu dupa ea in vid!
- CE? O ce greseala!
- Poate. Dar poti sa o indrepti. Sa ne ajuti sa ii trimitem inapoi acum 60 de ani si sa ii intemnitam in templu!
- ... Sunt de acord!
Ash cel batran , Kai , Mantis si Bingo pleaca sa o caute pe Madam Cobra. Pe drum gasesc o multime de oameni , sarmani , flamanzi , chinuiti de Madam Cobra , Vidoom si Sunyone. Peisajul era deprimant. Cand deodata: Zoroark si Lucario!
- OPRITI-VA! zice Lucario prin telepatie.
- NU PUTETI CONTINUA AVENTURA , spunea Zoroark prin telepatie.
- De ce? intreaba Kai.
- PREA MULTE PIERDERI , spune Lucario.
- E TREABA NOASTRA SA O OPRIM , adauga Zoroark.
- Dar cine sunteti voi? intreaba Kai.
- Acela e Lucario al lui Riley iar acela e Zorua a lui Brian!
- ASA ESTE , zic amandoi , E MISIUNEA NOASTRA!
- Gresit! spun Mantis si Bingo ! E si a noastra.
- Mantis si Bingo s-au schimbat mult , zice Kai.
- Ce fac 30 de ani din om , spune glumind Ash.
- Si ce fac 60? glumeste Kai.
- O , taci! raspunzand Ash furios.
- BINE , PUTETI VENI , spun amandoi pokemoni.
Toti 6 merg sa o caute pe Madam Cobra. Se duc la Marea Cladire a Cobrelor sa o gaseasca pe ea. Au ajuns. Dar i-au iesit in cale o groaza de Arbok.
- Arbok - Madam Cobra - vai ce "neasteptat" , spune Kai.
Toti Arbok folosesc Poison Sting dar Lucario ii apara pe toti cu Protect.
Cand deodata Vidoom si Sunyone apar si sunt gata de o lupta cruciala.

VA URMA

Urmatoarea parte: Madam Cobra si blestemul lui Ninetales
Sus In jos
GgioTiger
Lucario
Lucario

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   Mier Apr 07, 2010 1:32 pm

SUPER!!!
10+++
Abia astept urmatoarea parte!!! Shocked

[/center]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Pokemon: Lupta intre vid si lumina   

Sus In jos

Pokemon: Lupta intre vid si lumina
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum