The Legend Of Pokemon
Bine ai venit pe The Legend Of Pokemon,un forum foarte interesant din toate punctele de vedere!!!
Speram sa te distrezi Very Happy !
Ce vrei sa faci?

The Legend Of Pokemon

AcasaPortalFAQMembriInregistrareConectare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» ANUNȚ IMPORTANT
Dum Noi 10, 2013 1:20 am Scris de Nicushor

» Jocuri nr.2
Lun Mai 20, 2013 8:27 pm Scris de GgioTiger

» Pokemon Master,Pokemon Gym Leader
Mar Iul 17, 2012 6:34 pm Scris de xAnDrEyX

» Carduri pokemon
Mar Iun 26, 2012 9:01 pm Scris de xAnDrEyX

» Starters Pokemons
Dum Iun 10, 2012 7:02 pm Scris de xAnDrEyX

» Alb / Negru
Lun Sept 05, 2011 9:01 pm Scris de AnaPop

» Zi un pokemon, si eu ti-l dau in 3D!
Lun Sept 05, 2011 8:50 pm Scris de AnaPop

» Pokemon Mystery Dungeon games
Mar Ian 18, 2011 9:01 pm Scris de Mew 151

» Ranguri Pokemon Versiunea 1.5
Mier Ian 12, 2011 5:23 pm Scris de radu

Parteneri
forum gratuit
Desene animate
Desene animate

Ceas cu pendul

More Cool Stuff At POQbum.com

Distribuiţi | 

Legenda lui Rimon

In jos 
AutorMesaj
Lucario vs Zoroark
Ho-Oh
Ho-Oh

Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 21
Localizare : In lupta

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Legenda lui Rimon   Mar Apr 06, 2010 9:46 pm

Era o zi frumoasa. Dar nu era o zi oarecare. Era zi de sarbatoare in lumea Mystery Dungeon. Numai ca nu era zi. Era noapte. Dar ce era asa important? Era Craciunul? Nu. Era Pastele. Nu , Pokemonii nau religii deci nu putea sa fie vreo sarbatoarea religioasa. Nu , nu era Helloween. Era ziua timpuli infinit. O zi in care pokemoni ii arata respect lui Dialga fiindca nu se joaca cu linia timpului. In aer se simtea mirosul de mancare. Tot delul de arome invioratoare. Dar in acel amestec de mirosuri se strecura si un miros de cenusa. O casa loase foc!
“Atentie , Atentiune! Testoasa lenesa catre comandoul de elita! Testoasa lenesa catre comandoul de elita! Viciosul criminal Charbilion (Pokemon de specie Charizard) ataca orasul! A incendiat deja o casa! Grabiti-va!”
Un mesaj de alerta transimis de un Wartortle catre comandoul de elita. Dar ce este comandoul de elita? O echipa de super Blastoise care prind hotii si sting focul.
Conform spuselor comandoului , dupa prinderea lui Charbilion , nu a existat nici un supravietuitor incendiului. Incendiul s-a produs in casa Lucario. Intr-o zi de sarbatoare sute de pokemoni erau in doliu. Tatal Lucario – Lerman era un detective si vecin nemaipomenit , mama Lucario – Lenna era o bucatareasa si o prietena buna iar fiul lor – Rimon era un elev model.
“Nici un supravietuitor? Atunci sunt mort? Dar respir! Simnt! Sunt o stafie? Am ajuns sa fiu Gastly sau Duskull? Acesta e sfarsitul? Plang! Dar de ce plang? Fantomele nu plang! Nu am murit? Dar mama si tata au murit? Dar eu? De ce n-am murit si eu?”
Cred ca v-ati dat seama ca aceste ganduri sunt cele ale lui Rimon! A supravietuit! Dar e traumatizat. A ramas cu sechele. Ii era frica de orice , chiar si de Beautifly!
Intr-o zi se duse-se cu frica la un iaz sa bea apa. Langa el , un copac cu mere. Dar ii era asa de frica in cat nu putea sa se catere pe el. Rimon zise:
- Cum , sa iau marul acela?
- Te ajut eu! a spus o voce de nicaieri.
- AIE! WAH! CINE? CAND? UN MONSTRU!!!
- Nu te speria , sunt doar un Kecleon. Uite marul.
Rimon nu vorbeste.
- Nu-ti fie frica. Nu-ti vreau raul. Numele meu e Kulio. Al tau care e?
- R … R … R … Ri … Ri … Rimon…
- Dar de ce esti asa fricos? Esti un Riolu. Ar trebui sa fii curajos!
- Da , ar trebui …
- Ia stai un Riolu pe nume Rimon? AIE! Toti Chatot din cer zicea la sterile de la ora 18.00 ca ai murit! CE? Unde? CAND?
- Nici eu nu pot sa explic cum am supravietuit.
Rimon , un copil nevinovat , lovit de soarta. Dar Kulio , e un pokemon bun. A incercat sa-l ajute. Sa-i redea curajul. Kulio i-a convins pe parintii lui s ail lase pe Rimon sa steala ei. Toti Chatot vorbeau despre asta. Rimon si Kulio au devenit cei mai buni prieteni.. Rimon isi recapatase curajul.
Peste vre-un an Riolu auzise de la un Chatot:
- Atentie , atentiune! Organizatia Maestrului Wigglytuff are nevoie de noi si tineri membri. Tineri care sunt interesati sunt rugati sa vina. Cei mai buni noua vor fii selectati si antrenati de insusi legendele organizatiei: Infernape , Empoleon si Bibarel.
- WAW! Hei Kulio ai auzit? intreaba Rimon cu un zambet pe fata.
- Stai Rimon , nu s-a terminat mesajul , zice Kulio.
- Dar asta nu e tot , continua Chatot , sunt acceptate numai echipele de trei! Deci trei echipe vor fii selectate. Trebuie sa aveti curaj , talent , vointa si putere!
“ Curaj , vointa. Cuvinte pe care acum un an nu stiam ce sunt” se gandi-se Rimon.
- Ce e Rimon? Nu mai esti asa entuziast de idee?
- Ba da! Dar regulile ne spun ca trebuie sa fim trei. Noi nu suntem decat doi. Aproape sigur toti care vor veni o sa fie pe echipe.
- Ai mare , dreptate Rimon. Dar pe cine?
- Am o idee! Sa facem o pre-selectie inainte de selectie! Vom select ape unul dintre prieteni sa vina cu noi in echipa.
Asa au si facut. Au fost multi participanti de exceptie Glingo (Glisgar) , Miron (Mime JR.) , Ralenn (Ralts) , Sellyn (Sneasel). Dintr toti au fost ales:
- Miscarile lui Sellyn au fost foarte bune. Si e foarte rapida , zice Rimon.
- Iti place de ea , nu Rimon? Intreaba cu un ranjet Kulio.
- Ehh .. Pff . HeHe … Ce amuzant esti!
- Da… Ori cum ai dreptate. Sellyn e aleasa!
- Va multumesc! Va multumesc asa mult! Zice Sellyn in extaz.
- Cum de am pierdut in fata unei fete? Intreaba suparat Glingo pe Miron si Ralenn.
- Cum de-am fost invinsi? Intreaba Ralenn.
- Sunt sigur ca a fost o facatura! Sigur Rimon e atras de Sellyn si de-aia a fost aleasa ea!
- O idee! Sa ne facem propia echipa! Ii vom zdrobi! Zice Glingo.
Marea selectie! Toate echipele au dat curaj de multa maestrie , curaj , putere , talent … mai putin echipa NoMoveYourFeet formata din Slowbeen ( Slowpoke) , Slaaak (Slakoth) si Psyty (Psyduck).
- Atentie copii! striga cu o voce patrunzatoare Infernape. Echipele alese sunt: echipa DarkAbis formata din Skime (Skorupi) , Zorro (Zorua) si Duncope (Duskull) , echipa Psycho Cut formata din Glingo , Miron si Ralenn si echipa…
“! Miron , Glingo si Ralenn s-au calificat. Poate trebuia sa alegem pe unul dintre ei.: gandi Rimon.
- Hei , Kulio cum ne-ai trecut pe lista , ca nume al echipei? Intreaba Sellyn.
- Echipa BATE: BATE: adica vom bate tot!
… si echipa BETA formata din…
- NU! N-am fost destul de buni , zice trist Rimon.
- Asta e , zice dezamagit Kulio.
- Stati , asculatati! zice fericita Sellyn.
… formata din Rimon , Kulio si Sellyn!
- CE? intreaba toti trei. Nu echipa BATE?
- Nu , spune Infernape. B E T A. BETA.
- Defapt acel E este A si acel A este E. N-am zis ca scriu perfect , zice Kulio. Nu scriu prea frumos de mana. Dar merge si BETA.
Si asa se termina un prim episode di viata micutului Rimon. Dar incepe altul. Mult mai palpitant si plina de aventuri. Dar ca sa aflam ce se v-a intampla va trebui sa urmariti urmatorul episode.
Sus In jos
GgioTiger
Lucario
Lucario

Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 22
Localizare : Las Noches

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Legenda lui Rimon   Mar Apr 06, 2010 9:58 pm

Super!!! cheers cheers cheers
Nu am cuvinte sa spun cat e de super... Shocked
Bravo! cheers Bravo! cheers Bravo! cheers

[/center]
Sus In jos
Lucario vs Zoroark
Ho-Oh
Ho-Oh

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Legenda lui Rimon   Mier Apr 07, 2010 7:40 pm

1 + 1 = ?

“Doi pokemoni electrici , infractori de rang B , ataca Organizatia Maestrului Wigglytuff. Ai miscari puternice si pot sa se fereasca de atacuri usor! Ce veti face?”
- Vom aplica manevra , spune Kulio , manevra … manevra?!
- E numele tau! striga Infernape.
- A! Manevra Kulio! Exista asa ceva?
- Numele echipei tale!
- Beta?
- DA menvra BETA! N-ati citit cartea cu strategii si trucuri , nu?
- Eu am vrut , spune Rimon , dar mi-e frica de carti de la incendiu.
- Nu merge. Scris in fisa ta medicala ca ai fost traumatizat dar si ca te-ai vindecat. Tineti minte! Misiunile de salvare sunt ca matematica! Daca nu sti teoria nu poti face practica! Ca de exemplu , ascula mereu … asculta mereu …
- De pokemoni care cer ajutor! raspunde Sellyn.
- Da! zice Infernape. Bravo Sellyn! Ma bucur ca cineva a citit “teoria”. Maine vom avea prima zi de practica asa ca invatati teoria! Nu numai ce trebuie sa faci ci si cum!
Rimon , Kulio si Sellyn au iesit din camera de invatamant. Chatot ii vede si ii zice lui Rimon:
- Rimon , poti veni o clipa?
- Da , domnule … Chatot.
- Spune-mi doar Chatot. Vezi tu … Se apropie cina si am ramas fara mere perfecte.
- Mere perfecte?
- Da , da. Mancarea favorite a maestrului. Si am ramas fara. Maestrul Wigglytuff face urat cand ramane fara mere. Daca te poti duce sa cumperi cateva de la magazinul Kecleon?
- Pot , dar n-am bani…
-Oh , nu te teme uite o punga cu banuti de aur cat costa 3 mere perfecte. Ajunge pana la marea expeditie in padurea merelor.
- Poti conta pe mine Chatot!
Rimon se duce la magazinul Kecleon dar au ramas fara mere perfecte. Se duce inapoi la organizatie si ii spune lui Chatot:
- Squak! Squaak! Squaaak! HE … HEHE…HEHEHE! Nu din NOU! Reactioneaza Chatot.
- Ce s-a intamplat Chatot? Intreaba Rimon.
- Ce se intampla?! HEHE. Ce se intampla?! HEHEHEHE! O sa vezi … O sa vezi … dar tine minte sis a nu uiti ca teoria este importanta micutul meu prieten.
Rimon isi pune intr-una semen de intrebare. Nu stie ce se intampla. El s-a intalnit cu echipa DarkAbis.Duscope se opreste si se uita in ochii lui Rimon.
- …..
- …….
- ………
-…………
- Ai ceva special , spune Duscope , inchizand tacerea. Spune-i lui Duscope , ascult.
- Ce vrei sa zici.
- Acuma un an. Ascult.
- Esti ciudat Duscope.
- Hai Duscope , doar stim ce s-a intamplat acum un an cu el , spune Zorro. Nu-i reaminti e dureros
- Dar vreau sa aud … din gura lui. Vreau sa-mi dau seama de ce nu e ca mine.
- Sa-ti dai seama? Ce? intreaba Rimon nedumerit.
- Si eu am fost un Riolu. Dar am murit si eu. Pot sa-mi dau seama cum ai scapat.
Zorro si Skime au ramas cu gura cascata. La fel si Rimon.
- Sa inteleg ca nici voi nu stiati acest lucru , ca a fost Riolu , nu?
DING!!!!
- La masa , toata lumea!!! zice Chimeco.
- Squak! Nu e deloc bine! spune Chatot ingrijorat.
Toti mananca masa fericiti mai ales noile echipe. Chimeco e un bucatar extraordinar. Toata lumea il lauda pe Chimeco pentru mancarea pe care o face zi de zi. Dupa masa toata lumea e satisfacuta. Numai Chatot e ingrijorat. Rimon , Kulio si Sellyn se indreapta spre camera cand il vad pe Chatot intrand in camera maestrului Wigglytuff , foarte ingrijorat. Deodata se aude un planset: “Nu , nu , nu , nu sunt mere perfecte? Fara mere perfecte? Wah – Waaa- Waaaah!!!!” Si deodata BOOM! Si al BOOM! Explozii!! Organizatia explodeaza! Cutremur puternic. Se cutremura pamantul complet. Chatot se izbeste de usa camerei Maestrului Wigglytuff si iese furios din ea.
- Chatot!striga cei trei BETA. Ce s-a intamplat?
- Maestrul Wigglytuff e furios , raspunde ametit Chatot. Cand e trist el provoaca cataclisme. Trebuie s ail imbunam cumva! Poate ca teoria aceea a lui …
Rimon simnte ceva.
Acest cuvant ii suna straniu si cunoscut: “Misiunile de salvare sunt ca matematica! Daca nu sti teoria nu poti face practica!” ; “Doi pokemoni electrici , infractori de rang B , ataca Organizatia Maestrului Wigglytuff. Ai miscari puternice si pot sa se fereasca de atacuri usor! Ce veti face?”
- Hei Chatot , spune Rimon , care a fost criminalul de cel mai inalt rang pe care l-a invins maestrul Wigglytuff?
- Rang *10! Suntem pierduti!
Rimon se gandeste: “Un pokemon de tip normal , infractor de rang *10 , ataca organizatia Maestrului Wigglytuff. Are miscari puternice si nu se poate feri usor! Exista o asemenea teorie? S-o intreb pe Sellyn”
- Hei Sellyn! Exista vreo manevra prin care sa opresti un pokemon , infractor de rang *10 care ataca organizatia si are miscari puternice dar nu se poate feri usor?
- Da manevra Omega! Dar acuma te apuca teoria?
- Da , deoarece mi-a venit o idee. Cum se practica aceea manevra.
- Pai …
Dar inainte ca Sellyn sa raspunda , este lovita brutal de Wigglytuff.
- Kulio , schimbati culoarea , sa nu te vada maestrul si adu-mi cartea cu trucuri!
- Aoleu infrunti moartea cu cititul. Cum o fii.
Asa si face. Ii aduce cartea si deschide pagina fix unde ii trebuia:
“ Pokemoni de tip normal sunt extrem de vulnerabili la atacurile de tip luptator. Daca e chiar asa de lent este atunci o lovitura in burta de un atac de tip luptator o sa ii fie fatal. Asta este!”
- Infernape! striga Rimon. Fa Close Combat fix in burta lui Wigglytuff!
- Desigur , manevra Omega! Am uitat de ea! CLOSE COMBAT!
Si Infernape ii da multi pumni in burta lui Wigglytuff. Maestrul e K.O.
- Bravo Rimon , il felicita toti pe Rimon.
- Multumesc , dar stiu ca totul a fost un test , raspunde Rimon.
- Cum ti-ai dat seama? intreaba Chatot.
- Primul lucru te-ai dat de gol cand ai zis: dar tine minte sis a nu uiti ca teoria este importanta micutul meu prieten ; si nimeni n-a folosit manevra Omega chiar daca toti stiati trucurile!
- Foarte bine Sherlock! spun Kulio si Sellyn.
- Si voi stiati? Intreba Rimon.
- Daca as fii stiut n-as fii avut dureri de cap , spune Sellyn ametia.
- Victime colaterale , spune Wigglytuff. Scuze Sellyn dar erai un pericol pentru testul lui Rimon. Acuma Chatot unde e marul perfect?
- MARUL PERFECT?!

VA URMA…
Sus In jos
GgioTiger
Lucario
Lucario

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Legenda lui Rimon   Mier Apr 07, 2010 7:49 pm

ce super a fost!!!
abia astept si continuarea

[/center]
Sus In jos
Lucario vs Zoroark
Ho-Oh
Ho-Oh

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Legenda lui Rimon   Sam Apr 17, 2010 2:41 pm

Cand Gliscorul ataca

- Membri ai organizatiei , spune Chatot , au ajuns misiunile speciale pentru fiecare echipa cu timbrele cu numele echipelor sau al membrilor ... Oh timbrele se lipesc intr-una de penele mele ... Ammm , cred ca asa au fost puse.... Ok , membri puteti veni sa va luati scrisorile.
- Sper sa nu primim iarasi o misiune de rang inferior.
- Ce nu ti-a placut ultima misiune de a duce Magikarp in mare? intreaba Kulio. A avut de toate: Magikarp , trei prieteni , amuzament , si un campion. Am ajutat cu 5 Magikarp mai mult ca tine sa se duca innapoi in mare. N-o sa te las niciodata sa uiti asta.
- Vrei sa ma traumatizezi din nou? Ori cum ... unde e scrisoarea noastra ... Ah , iata echipa BETA. Sa vedem ce scrie:
"Salutare. Aceasta e o misiune foarte dificila de rang A. Un pokemon vicios fura lucruri diferite din oras. El pare sa fie unul foarte puternic deci fii atent. Dupa informatii el se afla prin Canionul Dezastrelor."
- O misiune de rang A? De la C la A? intreaba uimita Sellyn.
- Timpul limita ... oh avem timp o saptamana , a zis Rimon. Putem sa incepem maine la pranz?
- De acord! raspund Kulio si Sellyn.
Mai tarziu , pe la pranz:
- Hei , Rimon , Kulio , Sellyn , vreti sa veniti cu mine intr-o plimbare? intreaba Duncope.
- Imediat doar sa ne pregatim , spune Rimon.
- Abea astept maine sa mergem in Canionul Dezastrelor! exclama Kulio
"BROAK - CEE?"
- Ce s-a auzit? intreaba Rimon.
- Habar nu am , spune Sellym.
- Nici eu , adauga Kulio.
Dupa ce s-au pregatit pentru misiune merg la plimbare cu Duncope.
- Hei Duncope , spune Rimon. Ce vroiai sa imi zici acum cateva zile?
- Vroiam sa stiu ce s-a intamplat...
- Pai sti si tu , a fost un incediu cauzat de Charbilion si parintii mei au murit si eu am supravietuit iar Kulio m-a ajutat sa trec peste asta...
- Si n-ai observat nimic ciudat ... Rimon tu ai ceva special ... Pot sa-mi dau seama privindu-te...
- Poate ... Duncope hai ca trebuie sa plecam sa ne culcam ...
- Senzatia somnului , ceva ce nu inteleg ...
- Bine ai zis Rimon acuma ceva zile , spune Kulio soptit lui Rimon , chiar ca e ciudat.
E ora pranzului. Toti membri mananca dar Loudred e trist.
" Da ce gluma buna misiune de Rang C si sunt vechi aici. Asta nu e misiune de mine. Sa ma bat cu un Shellos care a capturat un Shelder si nu-l lase sa plece. Ce gluma buna!" se gandi Loudred. Dar membri echipei BETA erau fericiti mai ales Rimon: "In sfarsit pot sa imi arat puterea. Acel pokemon rau nu va rezista loviturii mele de pumn". Totusi ceva ciudat Glingo e intr-una speriat si nu s-a atins de mancare.
Acuma ca echipa BETA e plina si gata de actiune ei pleaca. Duncope isi i-a larevedere de la ei. Cand deodata Glingo apare brusc si spune urland:
- NU PUTETI PLECA!!! Hei unde sunt?
- Tocmai i-ai ratat , zice Duncope.
- Trebuie sa ii oprim! Se duc la Canionul Dezastrelor.
- Da si? Stai o clipa. CE??? Canionul Dezastrelor?! Nu vor scapa vii de acolo!!!
- Stiu , trebuie sa ii oprim!
Prea tarziu echipa BETA a ajuns la canion.
- Hei uite acolo! Straluceste ceva. Cred ca acolo sunt obiectele! spune Rimon.
Cei trei se catara. Sellyn ajuge prima in varf. Nu apuca sa traga un ochi ca e lovita in putere si cade in gol. Rimon o prinde.
- Sellyn esti bine?
- N...n...u cred.
Deodata un Gliscor mare , foarte mare sare si zboara de pe stanca. Acesla loveste stanca cu putere. Cei trei cad jos.
- Valea , sunt ale mele! spune Gliscor.
- De cand ceva furat este al tau? FORCE PALM!
Si Rimon foloseste Force Palm. Dar Gliscor cu o simpla lovitura de coada il opreste si il prinde pe Rimon.
- Hei lasa-l! spune Kulio. SHADOW CLAW!
- Aoleu , daca vreti sa-mi furati comoara va trebui se va straduti mai mult.
Si Gliscor il pune l-a pamant cu clestele lui gigant. Sellyn foloseste Icy Wind dar fara efect. Gliscor rezista! Chiar foarte bine. Apoi coltii lui Gliscor lanseaza flacari. E fire Fang. Sellyn e rapusa imediat.
- Acuma veti plati pentru ca incercati sa imi furati comoara.
- NUUU!! se aude o voce. Este Glingo. Apare chiar atunci cand soarele apuns si il loveste din plin pe Gliscor cu X-Scissor.
- Ah , da cati vreti sa-mi furati comoara?
- Destui , ti-hi-hi! si deodata doua maini care ies din pamant il prind pe Gliscor de picioare. E Duncope. Apoi el voloseste Confuse Ray si il confuzeaza pe Gliscor. Apoi Glingo il loveste cu clestii pe Gliscor. Dar Gliscor apuca o lovitura buna si lanseaza un Ice Fang de il arvarla pe Glingo pe o stanca.
- Glingo , NU! striga cei patru prieteni.
Deodata un alt Gliscor apare de nicaieri si il ataca direct pe celalalt.
- Inca unul? intreaba Rimon. Suntem pierduti.
- Nu nu sunteti!
- GLINGO? Tu ai evoluat?
- Da am atins un colt ascutit il locul acela unde sunt comorile.
- Nu , spune Kulio , sunt pe cealalta stanca.
- Ce vreti , intreaba Gliscorul rau , ce vreti cu oualele mele? De ce nu ma lasati. Va dau ce vreti dar nu-mi luati oualele!
- Oua? intreaba toti cinci. Adica esti femeie?
- Nu... Sunt tatal. Mama Gliscor e plecata dupa mancare. Eu le pazesc.
- Atunci cine a furat acele chestii? intreaba Sellyn.
- GROARWARIAR! POATE EU!
Se pare ca lucrurile merg din rau in mai rau. Nu numai ca au ranit un Gliscor nevinovat si si-au epuizat toate puterile , dar Rimon , Kulio , Sellyn , Duncope si Glingo au dat si peste adevaratul hot mult mai puternic. Un Honchkrow care pare a fii mult mai puternic ca Gliscor. Cine stie poate evolutia lui Glingo si taticul Gliscor vor fii de ajutor.

VA URMA...
Sus In jos
GgioTiger
Lucario
Lucario

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Legenda lui Rimon   Sam Apr 17, 2010 7:48 pm

aaa...aaa
vreau sa citesc continuarea
e mult prea interesant!!!

[/center]
Sus In jos
Lucario vs Zoroark
Ho-Oh
Ho-Oh

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Legenda lui Rimon   Mar Mai 04, 2010 11:03 am

Moartea se ascunde in vis

Si ce se mai intampla la organizatie? Sa vedem:
- Ah , Loudred te-ai intors deja? spune Chatot. Nu ma asteptam sa o indeplinesti asa repede! Te voi avansa cu un grad!
- HA-HA! rade ironic Loudred. Sti ce amuzant esti? Ar trebui sa te duci la un club de bacuri ca te pricepi. Misiunea a fost asa de banala ca si echipele noi o puteau face!
- Squak! Chiar asa usoara ti s-a parut misiunea din Canionul Dezastrelor?!
- Mai da tu!.... Ce al cui ce face?! Da eu am avut o misiune cu Shellos!!
- Squaak!!! Aia era misiunea echipei BETA! Asta inseamna ca vi le-am incurcat.
- Oh, nu! Trebuie sa ii salvam pana nu o vor incurca ei!
Loudred si Chatot merg catre canion.
Intre timp acolo Honchkrow si Gliscor faceau prapad in aer. Se luptau in aer de nu se buteau. Apoi si Glingo intra in lupta si incearca sa il doboare pe viciosul pokemon hot. Dar Hochkrow stie si Psychic si ii azvarla pe amandoi.
- Oh , e foarte futernic acest Honchkrow , zice Glingo. Nu cred ca il putem bate...
- Ce atitudine este aceasta mai baietas?! intreaba retoric Gliscor. Esti un Gliscor ar trebui sa ne luptam pana la ultima rasuflare!
- Scuza-ma , dar pana acuma vreo cinci minute rasuflarea mea era de Gligar...
- Acesta nu poate invata miscari de foc , lasati-l in seama mea , Psychic nu o sa ma afecteze , zice Sellyn apoi ataca cu Icy Wind.
- Pe cat pui pariu? intreaba Honchkrow ironic. HEAT WAVE.
Si Sellyn iese din nou imediat din lupta. Honchkrow ia din cuibul lui cu comori un Sleep Seed si o arunca in Rimon. Rimon adoarme. Toti ceilalti se lupta si incearca sa il protejeze. El are un vis ciudat:
"Ce se intampla?" intreaba Rimon in vis. Deodata culorile din visul lui dispar totul devine negru si vede un ochi rosu si aude o voce infioratoare "Copile , te voi trezi si cand te trezesti concentreaza-te si imagineazati ca ti in mana un proectil si apoi arunca-l!". Visul se termina. Rimon , putin nedumerit , incearca sa faca ce i-a spus "visul" si in mana luui apare....
- Nu se poate , zice Gliscor.
- E posibil ? intreaba Glingo.
- Oare? intreaba Sellyn.
- Hmmm , se gandeste Duncope.
- Stiam ca o poti face prietene , zice Kulio. Stiam ca poti sa stapanesti FOCUS BLAST!
- Hei , Honchkrow tine asta: FOCUS BLAST!
HOnchkrow e lovit din plin de acel Focus Blast si este doborat si a cazut lat. Cand toti il felicita pe Rimon se aude:
- Opritiva pokemoni malefici!
Erau Chatot si Loudred!
- Nu va temeti copii , zice Loudred , o sa va salvam de cei doi Gliscori malefici!
Si le da niste Stomp in cap lui Glingo si lui Gliscor de nu se vad.
- Noapte buna..... si cade ametit Glingo si dupa el Gliscor.
- Haha! A fost asa simplu ar trebui sa fiu avansat.
- WOW! Loudred a fost asa simplu , a zis Chatot , parca nici n-au vrut sa lupte!
- N-au vrut sa lupte , zice Kulio...
- Sunt Glingo si un Gliscor care ne-a ajutat , zice Rimon. Pokemonul rau e acest Honchkrow.
Loudred si Chatot au ramas cu gura pana la pamant. Si-au cerut scuze de la Gliscor si Glingo si au plecat , nu inainte sa ii multumeasca lui Glicor. Cand au ajuns la organizatie:
- De ce nu ne-ati zis ca ati primit o misiune de Rang A?! ii mustruluieste Chatot pe cei trei.
- Pai credeam ca... spun cei trei BETA.
- Ce? Ca dupa o misiune cu Magikarp de Rang C primiti o misiune de Rang A? Si voi doi , Glingo si Duncope fiindca ati mers la canion fara sa ne reportati echipele voastre au ratat misiunile! Din cauza actiunilor voastre veti fii suspendati o saptamana din explorari.
- CE?? DAR CUM?! intreaba echipa BETA , Duncope si Glingo.
- Din cauza actiunilor voastre stau pe tusa multumesc! spune Glingo.
Duncope iese din camera prin pereti si n-a zis nici un cuvant. Cei trei au adormit. Fiecare dintre ei era mai trist ca celalalt. Rimon viseaza din nou:
"Foarte bine micul meu prieten" spune vocea acea ingrozitoare.
"Cine esti tu?" intreaba Rimon.
"Eu? Eu sunt un prieten. Vreau doar sa te ajut"
"Adica poti sa faci cumva sa exploram din nou?"
"Da , dar iata ce trebuie sa faci. Du-te la Chatot si atingel pe frunte cand doarme."
"Uhh , bine"
"Da , sa nu ii zici lui Chatot , e micul nostru secret."
Rimon face intocmai cum i se zice il atinge pe Chatot pe frunte cand doarme. De odata incepe sa geme si sa viseze urat. Rimon pare ingrijorat dar doarme la loc. Maine:
- Stiti , m-am gandit si a fost o greseala. Voi cinci puteti explora din nou , zice Chatot.
Toti se bucura dar Rimon pare putin ingrijorat , oare cine ii bantuie visele?

VA URMA....
Capitolul urmator: Impulsul visului
Sus In jos
GgioTiger
Lucario
Lucario

Pokeball-uri aruncate
Arunca pokeball-uri:
1/1  (1/1)